Ile kosztuje wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Tylko 7 franków szwajcarskich

Za 30 złotych możesz kupić dzisiaj jedynie ok. 7 franków szwajcarskich. Być może dla niektórych 7 franków to 1/100 comiesięcznej raty kredytu mieszkaniowego, zaciągniętego w czasach, gdy frank kosztował około 2 złotych. Musisz jednak wiedzieć, że ta kwota wystarczy , aby złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Wniosek przedsiębiorcy (lub wierzyciela przedsiębiorcy) o ogłoszenie upadłości kosztuje 1000 zł. Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej do 30 grudnia 2014 r. kosztował 200 zł. Obecny koszt – 30 złotych – jest ponad 6,5 razy mniejszy! To pozytywny aspekt nowelizacji, który jest kolejnym ułatwieniem przy wnioskowaniu o upadłość osób nieprowadzących działalności gospodarczej.

Może się jednak zdarzyć sytuacja, że dłużnik nie będzie w stanie wyłożyć nawet tych 30 złotych. Wówczas zasadne jest złożenie wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych, do którego dołącza się oświadczenie obejmujące szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów.

IMG_6994

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Bartłomiej Październik 2, 2015 o 12:46

Jeżeli ktoś jest zainteresowany informacjami o kosztach postępowania w przypadku upadłości konsumenckiej, to serdecznie zapraszam. Przygotowujemy indywidualne informacje dla każdej osoby.

Odpowiedz

Andrzej Listopad 16, 2015 o 13:56

Potrzebuje
Konkretna pomoc w sprawie wniosku o upadłość konsumencka

Odpowiedz

Karolina Rokicka | Zakończenie działalności firmy Listopad 16, 2015 o 13:58

@Andrzej, opisz krótko swoją sprawę w formularzu kontaktowym.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: