Termin przedawnienia roszczeń wynikających z zadłużenia na karcie kredytowej – część pierwsza

Karta kredytowa – z pewnością ułatwia życie, ale założę się, że nie raz miałeś też z nią spore problemy. Jeden ruch i zaciągasz zobowiązanie, którego spłata nie jest już taka prosta. W Polsce jest obecnie ok. 7 milionów aktywnych kart kredytowych. Nie jest to jednak dużo, niewiele więcej niż chociażby w roku 2006. Dopiero kryzys finansowy sprawił, że banki przestały rozdawać „plastiki” na lewo i prawo, w obawie że ich klienci nie będą w stanie spłacać zaciągniętych kredytów.

I miały rację.

Długi z kart kredytowych są jednymi z najczęstszych wierzytelności, z którymi spotykam się w sporach z firmami windykacyjnymi.

A jak skutecznie podnieść zarzut przedawnienia kiedy odbierzesz nakaz zapłaty za niespłaconą kartę kredytową? Po ilu latach przedawniają się te wierzytelności? Co napisać w sprzeciwie od nakazu zapłaty? Szukasz odpowiedzi w Internecie, a tam na jednym forum podpowiadają, że zarzut przedawnienia możesz podnieść po trzech latach – tak jak przy normalnej umowie kredytu. Wchodzisz jednak na inną stronę www, a tam – niespodzianka – prawnik radzi komuś, że jego dług z karty kredytowej przedawnił się już po dwóch latach. I bądź tu teraz mądry…

W tym wpisie powiem Ci jakie regulacje obowiązują teraz, tzn. w oparciu o przepisy stosowane w roku 2014 i dotyczące roszczeń powstałych w tym okresie. Odpowiedź jest krótka – obecnie mają zastosowanie zasady ogólne dotyczące liczenia terminów przedawnienia.

Podstawowym przepisem w tym zakresie jest art. 118 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym, jeśli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – trzy lata.

Nie ma wątpliwości, że roszczenia o zapłatę każdej z rat zadłużenia, wynikającego z umowy o kartę kredytową lub umowy kredytu, są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez bank. Tak więc roszczenia wynikające z ww. umów przedawniać się będą z upływem trzech lat od dnia wymagalności poszczególnych rat kredytu. Obecnie żaden przepis szczególny nie wskazuje innego okresu przedawnienia roszczeń z umów o kartę kredytową w sposób odmienny niż ww. ogólne zasady.

Skąd więc informacje o dwuletnim terminie przedawnienia, bądź co bądź bardzo dla Ciebie korzystnym? A stąd, że taki przepis szczególny rzeczywiście jeszcze niedawno obowiązywał w polskim porządku prawnym i to przez około dziesięć lat.

Ale o tym kiedy obowiązywały te przepisy, jaka ustawa to regulowała i co najważniejsze – w jakich wypadkach możesz powołać się na dwuletni termin przedawnienia roszczeń z karty kredytowej – o tym wszystkim napiszę Ci w następnym wpisie na tym blogu.

{ 24 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

kam Listopad 11, 2014 o 06:42

Roszczenie o spłatę kredytu nie ma charakteru okresowego. Nie można mylić świadczenia okresowego ze świadczeniem rozłożonym na raty. W tym drugim przypadku z góry znana jest wysokość świadczenia (tak jest przy kredycie). Trzyletni termin przedawnienia wynika natomiast ze związku roszczenia z działalnością gospodarczą banku.

Odpowiedz

Rafał Rojek Listopad 12, 2014 o 12:39

Witam, dziękuję za zwrócenie uwagi. Rzeczywiście w tym wypadku te trzy lata, o których pisałem wyżej wynikają z faktu prowadzenia działalności gospodarczej, a nie przymiotu świadczenia okresowego. Jest to raczej ugruntowane w orzecznictwie choć w tej chwili, będąc na wyjeździe, nie podam żadnej sygnatury. Obiecuję na dniach nanieść korektę do treści wpisu. pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Monika Luty 11, 2015 o 12:22

Witam,
Mam pytanie.
Jeżeli ktoś miał kartę kredytową i ostatni wyciąg był z kwietnia 2010 z terminem na maj 2010, a przyszło pismo z kruka w marcu 2013 roku o nieuregulowaniu zadłużenia po czym został wykonany telefon do kruka,że zadłużenie było spłacone i prosi o wyjaśnienia. nie było żadnego kontaktu aż do 21.01.2015 gdzie kruk wysłał pismo,że jest zadłużenie i należy je uregulować, znów był kontakt,że zostało to uregulowane i że w 2013 roku było to zgłaszane, została podana odpowiedź, że wcześniej nie było takiej sprawy. Co robić w takiej sytuacji? Czy można wystąpić o przedawnienie długu? Z powodu przeprowadzki nie istnieją żadne potwierdzenia zapłaty z tej karty.

Odpowiedz

Rafał Rojek Luty 16, 2015 o 15:43

Witam, oczywiście będzie można podnieść zarzut przedawnienia, ale dopiero gdy sprawa trafi do sądu, tj. gdy wierzyciel wytoczy przeciwko Pani powództwo.

Odpowiedz

Edyta Wrzesień 22, 2015 o 13:24

Witam pania. Prosze o kontakt na maila dysia86@hotmail.com . Mam podobny problem z firma kruk. Karta z mbanku splacona w 2008 roku a dostaje wezwania od nich i grozby pozwu sadowego. Moze razem wymyslimy cos na tego Kruka

Odpowiedz

Nina-Ciara Majewska Kwiecień 16, 2015 o 15:19

Szanownny Panie Rafale,

Bardzo pilnie potrzebuje porady w sprawie zadluzenia karty kredytowej. Na poczatku lat 2000 bylam posiadaczka karty kredytowej CITI BANK. Poniewaz mialam dosc trudna sytuacje finansowa nie moglam pozwolic sobie na splacanie zadluzenia, ktore bylo w granicach 4 000 plz. Poczatkowo slpacalam, ale male kwoty, ktore szly na pokrycie odsetek a dlug rosl. Nie jestem w dobrych stosunkach z moja rodzina w Polsce i oni mnie nie powiadomili, ze odseten naroslo do sumy ok 14-15.000 plz. Bank wzial mnie do sadu ia sad wydal wyrok na korzysc banku. Teraz komornik sie domaga splaty tego zadluzenia. Ostatnie pismo jakie dostalam informuje mnie, ze niebawem komornik a policja wejdzie do miejsca mojego zameldowanie w Polsce i zarekwiruje wszystko co tam jest. Pod adresem w Polsce mieszka moja matka i siostra, ktore nie sa w stanie mi w niczym pomoc. Jestesmy we 3 tam zameldowane, ja jestem wlascicielka 1/3 wartosci tego mieszkanie. Nie ma w nim nic co do mnie naleze, gdyz nie mieszkam w Polsce od 2002 r. Mieszkam na stale w UK.

Moja sytuacja jest naprawde trudna. Niedawno przeszlam operacje serca i nie czuje sie najlepiej. Mam takze assessment od mojego psychologa gdyz zostalam zdiagnozowana z Post Traumatic Stress Disorder i jestem na liscie oczekujacy na terapie w Springfield University Hospital (for very severe cases). Moj dochod to tylko benefit, ktory ledwo wystarcza na dorazne potrzeby.

Bardzo prosze o pomoc i porade co mam dalej zrobic, bo ta cala sytuacja powoduje, ze mam czasami ochoty targnac sie na wlasne zycie. Nie mam nawet szans splacic 15 000 plz.

Czy ktos moglby do mnie zadzwonic # 079 60 40 96 43 to podam wiecej szczegolow. Dzisiaj dostalam przesylke z listami of tych bankow. Nie chce naraza mojej matki, ktora i tak jest schorowana po klopotach z sercem na dodatkowe stressy.

Serdecznie pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na kontakt.

Nina-Ciara Majewska

nina.ciara@yahoo.co.uk

Odpowiedz

Jolanta Październik 8, 2016 o 19:07

hi kazdy obywatel, czy Polsce przyjechalem tutaj na miejscu, aby zaswiadczyc dobre rzeczy, które otrzymalem od Boga za posrednictwem firmy o nazwie Stella Rene gdzie i zlozyla wniosek o pilna pozyczke, aby splacic dlug, ale dziekuje Bogu dzis, ze ja sie sukcesem na tej pozyczki dzis, bo nigdy nie bylem oszukany chcialem, aby uzyskac kredyt na internecie, ale mój przyjaciel powiedzial mi, istnieje kilka oszustw internetowych, bo nigdy nie ubiegal sie o pozyczke wczesniej, ale kiedy sie na miejscu widzialem post na nastepny nastepnie i nastepnie w link i dostac e-mail i odpowiedziec na e-mail, ale na szczescie dla mnie i otrzymywac odpowiedzi od MD, dyrektor generalny firmy Stella Rene, gdzie ubiegac sie o mojego kredytu i szczytem wszystkich danych potrzebnych ode mnie przed 18.00 mój czas kraj otrzymalem kredytu na moje konto bankowe dzisiaj i ja przyszedlem tutaj w tym samym miejscu, gdzie jestem zachecal, aby uzyskac kredyt na swiadcza równiez dlatego, ze po prostu otrzymac pozyczke 800,000.00zl mówie dzieki Stella Rene Kredytowej Firm za zaufanie i uczciwy, a tutaj e-mail z nich {mrsstellareneloanfirm1@hotmail.com} Jestem bardzo wdzieczny i szczesliwy przez Stella Rene i powiedziec dziekuje.

Jolanta

Odpowiedz

Henry Clark Październik 26, 2016 o 23:41

Uwaga!!!
Czy trzeba Pilna Pożyczka? Dajemy pożyczki dla zainteresowanych osób
którzy poszukują kredytu w dobrej wierze i przy oprocentowaniu w wysokości 3%. Czy jesteś poważnie w potrzebie
Pilna Pożyczka? to jesteś we właściwym miejscu. Dajemy biznesu
kredytu, pożyczki osobiste, kredyt Xmas, i tak dalej. Skontaktuj się z nami swoim wniosku kredytowego, aby spełnić Twoje
popyt i wyruszył z problemem finansowym. skontaktować się z nami poprzez e-mail:
HENRYCLARK003@GMAIL.COM

Dzięki oczekując odpowiedzi.
Henry Clark kredytu.

Odpowiedz

Arnold Wills Grudzień 9, 2016 o 15:57

Czy potrzebujesz pilnie pożyczki lub usługę finansową? Kontakt z financialdepartment.online@gmail.com

Odpowiedz

MARIA JORGE Grudzień 22, 2016 o 19:04

Szukasz inwestycje i pożyczki prywatnej? Szukaj więcej nie dlatego, że jesteś we właściwym miejscu dla swoich rozwiązań kredytowych tutaj! Global Finance Limited, dajemy pożyczki dla firm, podmiotów i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem. Szukaj nie więcej, ponieważ naszym celem jest o wolności finansowej i stabilnego społeczeństwa. skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail poprzez: (mariajorgeglobalfinance@gmail.com)

WYKORZYSTANIE DANYCH

1) Imię i nazwisko:
2) Państwo:
3) Adres
4) Stan:
5) Płeć:
6) Stan cywilny:
7) Miejsce pracy:
8) Numer telefonu:
9) Aktualna pozycja w miejscu pracy:
10) Miesięczny dochód:
11) potrzebna kwota kredytu:
12) czas trwania kredytu:
13) Cel kredytu:
14) Religia:
15) Czy stosowane przed:
16) Data urodzenia:
Dziękuję Ci.

Odpowiedz

Marie Styczeń 17, 2017 o 11:07

Cześć,
  Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, jak help.So finansowej, jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu, lub jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej larsson_investment@foxmail.com do Biblii mówi \”Łk 11:10 Każdy, kto pyta otrzymuje; kto szuka, znajduje, a kto kołacze, drzwi zostaną otwarte \”. Więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na wieki wieków. Proszę nich jest tylko dla poważnych poglądach i Bóg obawiając People.

Proszę wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy zupełnie tak, że możemy otworzyć profil przetwarzania pożyczki dla ciebie w moim towarzystwie, jeżeli zainteresowany w uzyskaniu kredytu od nas

  PIERWSZA informacje potrzebne

Pełne imię i nazwisko:……..
Osobisty numer telefonu: …..
Kraj:…….
Adres:….
Stan:………
Wiek:………
Płeć:……….
Czy wniosek o kredyt przed: …
Stan cywilny:…..
Kwota kredytu potrzebne: ………
Kredyt Czas trwania: ….
Zawód:………
Miesięczny przychód:…….

Dzięki za poświęcony czas i zrozumienie !!!
Wszystkie odpowiedzi za pośrednictwem poczty elektronicznej: {larsson_investment@foxmail.com}

Odpowiedz

Mikel Clarrisa Styczeń 20, 2017 o 21:10

Jak mam Bóg wysłał pożyczkodawcy po udaremnione przez chuliganów tutaj w internecie
Witam wszystkich,
Nazywam się pani Mikel Clarrisa, z Las Vergas USA, ale obecnie w języku polskim, jestem samotna matka obdarzona 2 synów, Przez jakiś czas I zostały poszukiwania prawdziwego pożyczki pożyczkodawcy, który mógłby mi pomóc z kredytu, jak nie mam już mają pracę, wszystko co mam były śmieci ludzie, którzy sprawili mi im ufać i na końcu zabrali mi pieniądze, nie dając mi żadnej pożyczki, moje nadzieje, co stracił, ja się irytować i sfrustrowany, że wurde trudne dla mojej rodziny do paszy z dobry posiłek, nigdy nie chciał mieć nic wspólnego z jakimkolwiek spółkom pożyczek pożyczki w internecie ponownie. Dopiero poznałem wysłana Boga pożyczki pożyczkodawcy (James Peterson pożyczki) (petersonworldloans@outlook.com) nie zmienił moje życie i zrobił z moją rodziną Dzięki pomocy członka stypendium pożyczkodawca z bojaźni Bożej w Nim Pana James Peterson James Peterson światowej międzynarodowych pożyczek, hej, co człowiek, Bóg posłał, aby podnieść moją rodzinę od cierpienia. Na początku myślałem, że to nie będzie możliwe ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia, aż dotarła do mnie kwoty pożyczki $ 245,000USD kilka dni wstecz. Radzę każdemu, kto tam w prawdziwej potrzebie pożyczki jest kontakt Pan James Peterson za pośrednictwem swojej oficjalnej poczty elektronicznej: – (petersonworldloans@outlook.com) Wszystko dzięki nim i do Boga prowadzi mnie na spotkanie z nim. Niech was Bóg błogosławi.
Uwaga: Wszystkie email shoulderstand należy przesyłać na adres:
E-mail: petersonworldloans@outlook.com

Odpowiedz

Judith Lipiec 4, 2017 o 15:17

Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby skontaktować się z firmą LEGI ANTONIO LOAN FIRM, która wydała pożyczkę w wysokości od 5.000,00 USD do 100 000,00 USD, czyli tylko 2% odsetek. Tutaj można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: (legiantonioloanfirm@hotmail.com)

Dzięki.

Odpowiedz

MRS VALICIA RENE Listopad 6, 2017 o 10:00

Cześć Ukochani ludzie,

Jestem dyrektorem generalnym MRS VALICIA RENE Loan Company i chcę wam powiedzieć, że jesteśmy ukształtowani, aby udzielać pożyczek tylko tym, którzy potrzebują pożyczki, aby świętować Wigilię w lepszy sposób niż nigdy wcześniej, a także tych, którzy potrzebują pomocy finansowej, więc jeśli jesteś tam w potrzebie pożyczki na Boże Narodzenie lub pożyczki, aby wyjaśnić swoje długi lub rachunki, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem naszego maila na VIA (mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com ) po więcej szczegółów na temat tej transakcji funduszy pożyczkowych.

Z wyrazami szacunku
Pani Valicia Rene

Odpowiedz

RONALD FARIS Listopad 14, 2017 o 13:44

WITAMY, ABY ZWRÓCIĆ HIPOTECZNE ZAUFANIE
Czy potrzebujesz Personal Loan?
Biznesowa pożyczka gotówkowa?
Niezabezpieczona pożyczka
Szybka i prosta pożyczka?
Szybki proces aplikacji?
Zatwierdzenia w ciągu 24-72 godzin?
Bez ukrytych opłat pożyczkowych?
Finansowanie w mniej niż 1 tydzień?
Zdobądź niezabezpieczony kapitał obrotowy?
Skontaktuj się z nami: dporterwintrustmortgage@outlook.com
WhatsApp: +2348159907177 (aplikacja Call / Whats)

DOSTĘPNE USŁUGI KRESKOWE ZAWIERAJĄ:
================================
* Kredyty komercyjne.
*Pożyczki osobiste.
* Pożyczki biznesowe.
* Pożyczki inwestycyjne.
* Kredyty rozwojowe.
* Pożyczki na zakup.
* Kredyty budowlane.
* Pożyczki dla firm i wiele innych:

RONALD FARIS
WHATSAPP NUMBER: +2348159907177
ADRES E-MAIL —– [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
WYGRANE ZAGRANICZNE HIPOTECE

Odpowiedz

fernan tina Listopad 21, 2017 o 10:57

Czy myślisz o uzyskaniu pożyczki? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby założyć własną firmę? Masz długi? To jest Twoja szansa, aby spełnić Twoje życzenia, udzielamy pożyczek osobistych, pożyczek biznesowych i pożyczek korporacyjnych oraz wszelkiego rodzaju pożyczek z 2% odsetkami, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail (FERNANTINALOAN@GMAIL.COM)

Odpowiedz

James Roland Listopad 29, 2017 o 20:36

Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo straciłem dom i firmę z powodu złych kredytów i niespłaconych długów. Stałem się tak zdesperowany. Nie mogłem uzyskać pożyczki od Banks z powodu mojego złego kredytu, zacząłem szukać pożyczek od instytucji finansowej, ale zostałem oszukany przez dwóch (2) różnych pożyczkodawców moich ostatnich pieniędzy (6000 €). Pewnego dnia moja żona widziała tak wiele zeznań na temat tej wspaniałej firmy JOAN NORMA LOAN COMPANY LTD (joannormaloancompany@gmail.com) online. Opowiedziała mi o firmie, ale nigdy nie byłem zainteresowany z powodu moich wcześniejszych doświadczeń, ale nie wiedziałem, że moja żona złożyła wniosek o pożyczkę w wysokości 75 000 EUR od Spółki. W ciągu 48 godzin otrzymałem od banku wiadomość, że firma zaksięgowała na moim koncie kwotę pożyczki. Teraz moja firma jest ponownie produkowana, a moje długi zostały spłacone. Możesz również skontaktować się z firmą za pośrednictwem poczty e-mail: joannormaloancompany@gmail.com

Odpowiedz

Sousa Grudzień 3, 2017 o 16:15

cześć, czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zapłacić rachunki i rozpocząć nowy biznes? czy szukasz obecnie zabezpieczonej i autentycznej pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy? skontaktuj się z e-mailem pod adresem {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} ponieważ jest to ta sama firma, w której potwierdzam moją pożyczkę w wysokości 50 000 euro w zeszły piątek, a teraz pojawiłam się na blogu, by wspomnieć o tej wspaniałej i miłej firmie, która pomoże ci dzisiaj uregulować moje rachunki, a także bardzo duże dzięki mesie Stelli Rene, bo jest miła i kiedy się z nią kontaktujesz, proszę poczuj się swobodnie i rób to, o co zawsze cię prosiła, ponieważ dzisiaj moje nowe życie się zaczęło i moje marzenia się spełniły i nigdy nie przestanę jej reklamować dziś osiągasz sukces, ponieważ dziś wszystko jest dobrze ze mną i dziś bardzo dziękuję pani Stelli Rene.

Sousa

Odpowiedz

Tony Rock Grudzień 3, 2017 o 16:19

Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której bardzo potrzebują?
Czy myślisz już dziś, jak zdobyć legalną pożyczkę?
Czy myślisz o założeniu własnego biznesu?
Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz płacić czesne w szkole?
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na spłatę rachunków?
To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienia, Możemy Ci pomóc z wszelkiego rodzaju pożyczek
Kredyty kredytowe, kredyty na działalność gospodarczą i studenckie, pożyczki dla przedsiębiorstw?
Pożyczka prywatna. Dajemy wszelkiego rodzaju
Pożyczki o oprocentowaniu 2% po więcej informacji
Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail {fhacyberservices@gmail.com}

Pożyczający INFORMACJE:

Kwota kredytu:
Pożyczkobiorcy Imię i nazwisko:
Dane kontaktowe pożyczkobiorcy:
Państwo i stan:
Miasto:
Narodowość:
Finansowanie kredytu:
Czas trwania pożyczki:
Stan cywilny:
Wiek:
Seks:
Miesięczny przychód:
Przez e-mail: fhacyberservices@gmail.com
Numer telefonu: +1903) 493-9097
Pan Tony Rock
Główny konsultant

Odpowiedz

Perez Grudzień 7, 2017 o 12:03

Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy?
Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę zadłużenia lub na spłatę rachunków? Czy masz niski poziom?
ocena kredytowa i trudno jest uzyskać pożyczkę kapitałową od lokalnych banków /
inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z dowolnego powodu, np.

* Kredyty samochodowe
* Pożyczki na nieruchomości
* Pożyczki biznesowe
* Inne pożyczki
* Linia kredytowa
* Karta Master
      Uwaga: Wydajemy pożyczkę tylko za 3% stopy procentowej rocznie.
Email> mrsperezloanlender@gmail.com
WhatsApp> +2348107393284

Odpowiedz

Rosita Kugere Grudzień 12, 2017 o 20:52

Jak otrzymałem pożądaną kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej

(petersonworldloans@outlook.com)

Witam wszystkich, Nazywam się Rosita Kugere, Z Portoryko, Stany Zjednoczone Ameryki, I

Chcę szybko podzielić się moim świadectwem o tym, jak dostałem pożyczkę od James Peterson World Loans

Firma z adresem e-mail {(petersonworldloans@outlook.com)} po złożeniu wniosku Dwa razy od

różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami tutaj na tym forum, myślałem, że ich

Pożyczanie było prawdziwe i złożyłem wniosek, ale nigdy nie dali mi pożyczki, o którą prosiłem

odebrali ode mnie moje ciężko zarobione pieniądze i przysporzyły mi więcej bólu i kłopotów aż do przyjaciela

przedstawiłam firmę James Peterson World Loans Company, która obiecała mi pomóc

Pożyczenie mojego pragnienia i naprawdę zrobił tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości

ale nigdy nie potrafię uwierzyć. Nigdy nie sądziłem, że wciąż istnieją wiarygodni kredytodawcy

nawiązałem kontakt z James Peterson World Loans, który naprawdę pomógł mi z pożyczką

poprosił i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż jest wielu prawdziwych pożyczkodawców

tam w Internecie, które są trudne i trudne do ukarania. Więc doradziłbym ci

szukając wiarygodnego pożyczkodawcy, aby skontaktować się z James Peterson World Loans Company

dzisiaj, jego troska i zrozumienie. Nie wiem, czy potrzebujesz również pilnej pożyczki

lub chcesz uzyskać fundusze na swoje projekty, więc skontaktuj się z James Peterson World Loans

Firma dzisiaj. jego adres e-mail to (petersonworldloans@outlook.com)
Dzięki i niech was Bóg błogosławi.

Odpowiedz

melissa Grudzień 16, 2017 o 11:02

Cześć,

Jesteśmy Chrześcijańską Organizacją utworzoną, aby pomagać ludziom w potrzebach pomocy, takich jak pomoc finansowa. Tak więc, jeśli przechodzisz trudności finansowe lub jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym i potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy, lub potrzebujesz pożyczki do ureguluj swój dług lub spłacaj rachunki, rozpocznij przyjemną działalność lub trudno jest uzyskać pożyczkę kapitałową od lokalnych banków, skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail mrsmelissamorganloanfirm@gmail.com, ponieważ Biblia mówi: \”Łukasza 11:10 Każdy, kto prosi o otrzymanie; kto szuka, znajduje; a temu, kto puka, drzwi zostaną otwarte. \”Nie pozwólcie, aby ta sposobność was omijała, ponieważ Jezus jest tym samym wczoraj, dziś i na wieki wiecej. Proszę o to dla poważnie myślących i Boga bojących się Ludzi.

Twoje imię:
SEKS;
WIEK;
Kraj
Kwota kredytu:
Czas trwania pożyczki:
CEL POŻYCZKI;
TWOJE DOCHODY MIESIĘCZNE;
Prawidłowy numer telefonu komórkowego:

Dziękujemy za zrozumienie kontaktu, gdy czekamy

pozdrowienia
Zarządzanie
E-mail: mrsmelissamorganloanfirm@gmail.com

Odpowiedz

Mirable Daniels Grudzień 30, 2017 o 17:18

DOBRA NOWOŚĆ DOBRE NOWOŚCI

Jestem moją panią Mirabe Daniels jest wiarygodnym i wiarygodnym pożyczkodawcą.
Dzięki jasnym i łatwym warunkom z 2% stopą procentową. od
Tylko 1000 USD – 1000 USD, Euro i Funt. Udzielam pożyczki przedsiębiorcom
Osobisty kredyt,
Pożyczki studenckie,
Kredyt transportowy
Pożyczki biznesowe.

skontaktuj się ze mną bezpośrednio, aby uzyskać więcej informacji.
Email: mirabeldanielloanfirm@gmail.com

Odpowiedz

Sajal Grudzień 30, 2017 o 20:03

Witajcie, moi ludzie, jestem Sajalem i obywatelem Polski, cierpiałem wcześniej pod względem kredytowym, ale dziś jestem tak szczęśliwy, że firma o nazwie Stella Rene Loan Firm pomoże mi dzisiaj uzyskać kredyt, a ja przekazuję i instruuję, jak mi powiedziano do zrobienia i dzisiaj po prostu dostaję swój kredyt w wysokości 900 000 PLN i jestem bardzo szczęśliwy, a jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z tym e-mailem poniżej {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com}, jest bezpieczna i bezpieczna dla biznesu i innych kredytów dla bezpiecznego życia tutaj odpowiedź na wszystkie nasze problemy kredytowe, więc skontaktuj się dzisiaj z CEO i zdobądź własny kredyt, a ja będę tutaj, czekając, aby usłyszeć twoje dobre świadectwo, postępuj zgodnie z instrukcjami, jak jesteś kierowany i na pewno będziesz miał pożyczkę, ponieważ mam przez to przeszedłem i kredyt jest prawdziwy, dziękuję i niech Bóg błogosławi Stellę Rene za pomoc w przyznaniu mi kredytu dzisiaj.

Sajal

Odpowiedz

Dodaj komentarz

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: