Mirosław Uziembło

prawnik - Menedżer

Prezes Fundacji Pomocy Twoja Latarnia, absolwent wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Wydziału Finansów i Rachunkowości WSB w Toruniu. Od 2018 roku aplikant radcowski przy OIRP w Toruniu.
[Więcej >>>]

Przez ile lat można dochodzić odszkodowania za odwołany lot

Mirosław Uziembło11 września 2018Komentarze (1)

Na naszym drugim blogu, a mianowicie www.prawnikdlakonsumenta.pl poruszamy tematy związane z opóźnionymi lub odwołanymi lotami. Mowa tutaj o odszkodowaniach należnych podróżnym, obowiązkach przewoźników czy poprostu regulacjach dotyczących tych zagadnień. Ostatni temat był niezwykle związany z tematyką niniejszego bloga, a mianowicie przez ile lat można dochodzić odszkodowania za odwołany lot?

Przez ile lat można dochodzić odszkodowania za odwołany lot

Termin jest tożsamy z terminem na dochodzenie odszkodowania za opóźniony lot. Liczymy go od dnia, w którym planowo miał nastąpić wylot. Przy czym istotnym jest by w ciągu tego czasu wystąpić na drogę sądową, sam kontakt z przewoźnikiem nie przynosi skutku w postaci przerwania biegu tego okresu. Oczywiście sugerujemy by przed podjęciem kroków na salę sądową, podjąć próbę uzyskania odszkodowania bezpośrednio od przewoźnika.

Więcej w tym temacie przeczytasz we wpisie na blogu prawnikdlakonsumenta.pl:

Przez ile lat można dochodzić odszkodowania za opóźniony lot

Przypominam również, że od lipca obowiązują nowe terminy przedawnień, o których wspominałem już wielokrotnie!
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w związku z przelotem bądź związaną z Twoim zadłużeniem skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza:

Kontakt

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Dawid Październik 9, 2018 o 19:29

Pochwalam praktykę dogadywania się we własnym zakresie przed zgłoszeniem sprawy do sądu.
Niestety Polacy (i ludzie generalnie) zbyt często przyjmują taktykę strusia chowającego głowę w piasek i nie chcą komunikować się z “tą drugą stroną”, bo od razu zaczynają żywić urazę albo czują się złośliwie oszukani – warto pamiętać amerykańskie powiedzenie: “assume incompetence before malice”.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: