Emilia Marcinkowska

aplikantka radcowska, redaktorka serwisu

Jestem aplikantem radcowskim przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu i współpracuję z Kancelarią Radcy Prawnego Macieja Sokolnickiego, która zajmuje się m.in. upadłościami konsumenckimi
[Więcej >>>]

O nas

Emilia Marcinkowska – redaktorka serwisu. Prawem zainteresowałam się już w pierwszej klasie gimnazjum. Źródłem tego była pewna sprawa sądowa w mojej rodzinie. Prawo pojawiało się coraz częściej obok mnie i… tak już zostało. Obecnie jestem aplikantem radcowskim przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu i od ponad trzech lat współpracuję z Radcą Prawnym Maciejem Sokolnickim, który zajmuje się m.in. upadłościami konsumenckimi.  Przez ten czas zdążyłam poznać upadłość konsumencką od strony dłużnika, wierzyciela, sądu i syndyka..i współpracując z moim patronem pomóc wielu osobom.

Prywatnie, jestem fanką muzyki instrumentalnej oraz jazdy na rowerze. W wolnych chwilach z pasją gotuję i śledzę nowinki kulinarne. Na dokładkę… jestem „nocnym markiem” i marzę o prowadzeniu kancelarii funkcjonującej w nocy. Może komuś się przyda?

 

Piszą dla Was także…

Marta Czarzasta – aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Tematyką upadłości konsumenckiej zainteresował mnie mój patron – radca prawny Maciej Sokolnicki. Dzięki ponad trzyletniej współpracy z kancelarią mecenasa Sokolnickiego rozwijam swoje skrzydła również w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego, prawa zobowiązań oraz prawa rodzinnego. Uwielbiam pisać – uważam, że słowo pisane nigdy nie ginie. Dlatego bardzo ucieszyła mnie możliwość rozwijania bloga razem z moimi współpracownikami z kancelarii.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną a także mamą dwóch wspaniałych córek. Moja rodzina daje mi ogromne wsparcie i motywuje do działania. Ponadto bardzo lubię muzykę rockową z lat 70. i 80. oraz filmy Quentina Tarantino.