Upływ terminu w dni świąteczne

Zbliża się Wielkanoc. Na wstępie pragnę więc życzyć wszystkim zdrowych Świąt spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze. Co jednak, gdy świąteczny nastrój został zburzony przez nakaz zapłaty, który otrzymałeś kilka dni temu albo przez komornika, który próbuje wyegzekwować dawno przedawniony dług?

Informacje o sposobie liczenia terminu na zaskarżenie nakazu zapłaty, czy też na złożenie wniosku o przywrócenie terminu do wniesienie sprzeciwu – pojawiały się na tym blogu już wcześniej (chociażby tutaj).

Jeśli jednak okaże się, że ostatni dzień na złożenie pisma do e-sądu lub na dokonanie innej czynności upływa Ci akurat w dni świąteczne – nie panikuj. Spokojnie możesz spędzić te dni z rodziną. Zgodnie z art. 115 Kodeksu cywilnego termin ten zostanie przedłużony do najbliższego dnia powszedniego.

Pamiętaj tylko, że zasady te nie dotyczą wszystkich świąt, a jedynie tych uznanych przez ustawodawcę za dni wolne od pracy. Obecnie w Polsce za dni wolne od pracy uznaje się wszystkie niedziele oraz 1 stycznia – Nowy Rok, 6 stycznia – Święto Trzech Króli, pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy, 1 maja – Święto Pracy, 3 maja – Święto Trzeciego Maja, Zielone Świątki, Boże Ciało, 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 1 listopada – Wszystkich Świętych, 11 listopada – Święto Niepodległości, 25 i 26 grudnia – pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia. W te dni nakaz zapłaty nie powinien Cię niepokoić

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: