Ile kosztuje wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Tylko 7 franków szwajcarskich

Za 30 złotych możesz kupić dzisiaj jedynie ok. 7 franków szwajcarskich. Być może dla niektórych 7 franków to 1/100 comiesięcznej raty kredytu mieszkaniowego, zaciągniętego w czasach, gdy frank kosztował około 2 złotych. Musisz jednak wiedzieć, że ta kwota wystarczy , aby złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Wniosek przedsiębiorcy (lub wierzyciela przedsiębiorcy) o ogłoszenie upadłości kosztuje 1000 zł. Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej do 30 grudnia 2014 r. kosztował 200 zł. Obecny koszt – 30 złotych – jest ponad 6,5 razy mniejszy! To pozytywny aspekt nowelizacji, który jest kolejnym ułatwieniem przy wnioskowaniu o upadłość osób nieprowadzących działalności gospodarczej.

Może się jednak zdarzyć sytuacja, że dłużnik nie będzie w stanie wyłożyć nawet tych 30 złotych. Wówczas zasadne jest złożenie wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych, do którego dołącza się oświadczenie obejmujące szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów.

IMG_6994

Emilia Marcinkowska
Podobne artykuły

3 Komentarze do tego wpisu post

  1. […] wniosku. Upadłość konsumencka nie jest procesem całkowicie darmowym, i nie mam tu na myśli opłaty od wniosku, która jest niewielka. Samo prowadzenie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest […]

  2. Andrzej pisze:

    Potrzebuje
    Konkretna pomoc w sprawie wniosku o upadłość konsumencka

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *