Małe sukcesy to duże powody do radości

Dzisiejszy wpis będzie krótki i bardziej obrazkowy niż słowny. Pamiętacie artykuł, w którym wspominałam o Pani Zofii – byłej Prezes Zarządu Sp. z o.o.? Jeśli nie, to zajrzyjcie tutaj. Dzisiaj chcę przekazać, że Sąd Rejonowy w Toruniu ogłosił upadłość Pani Zofii. To postanowienie cieszy mnie szczególnie. Małe sukcesy to duże powody do radości. Przynajmniej w tym przypadku.

Małe sukcesy to duże powody do radości

Za zgodą właśnie tej podopiecznej Fundacji Pomocy Twoja Latarnia, mogę pochwalić się postanowieniem o ogłoszeniu upadłości wydanym w jej sprawie. Orzeczenie zostało wydane już po 3 tygodniach od złożenia wniosku. Nie jest to rekord w skali ogólnopolskiej, ale trzeba przyznać, że w stosunku do postępowań toczących się przed nowelizacją, upadłości zyskały na tempie. Co ważniejsze, Syndycy też starają się szybko pracować. Ustanowiony dla Pani Zofii Syndyk skontaktował się z nią już po tygodniu.

Pamiętajcie! Dobrze sporządzony wniosek to gwarancja szybkiego i sprawnego wydania postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Warto unikać niedomówień i być precyzyjnym, by Sąd nie musiał wzywać do uzupełnienia jakichkolwiek braków. Siła tkwi w kompletności w tym przypadku. Dlatego też nie bójmy się korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy znają przepisy oraz praktykę sądów.

Nadzieja na jeszcze więcej radości..

Pani Zofii jeszcze raz gratuluję. Nigdy nie zapomnę słów podziękowań mówionych ze wzruszeniem w słuchawce telefonu, gdy pewnego poranka zadzwoniłam, by przekazać jej dobrą nowinę ! To jeszcze nie koniec, bowiem teraz wchodzimy w drugi – kluczowy – dla ostatecznego wyniku sprawy etap. Oczekujemy propozycji Syndyka w zakresie planu spłaty i będziemy bacznie obserwować działania Wierzycieli. Jeśli będzie trzeba, odpowiednio zareagujemy na krzywdzące propozycje stosując przewidziane w ustawie środki zaskarżenia.

Ogłoszenie upadłości to jednak w życiu każdego Dłużnika krok milowy. Tak też jest w przypadku naszej Pani Zofii. Jak stwierdziła też sama Zainteresowana: “z Fundacją i Państwem łatwiej będzie stawiać mi kolejne kroki w życiu po upadłości.

 

Bądźmy zdrowi i nie bójmy się leczyć. Także finansowo. 🙂

 

Emilia Marcinkowska
Podobne artykuły

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *