Mirosław Uziembło

prawnik - Menedżer

Prezes Fundacji Pomocy Twoja Latarnia, absolwent wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Wydziału Finansów i Rachunkowości WSB w Toruniu. Od 2018 roku aplikant radcowski przy OIRP w Toruniu.
[Więcej >>>]

Prawo upadłościowe i naprawcze – tekst jednolity

Karolina Rokicka12 marca 20154 komentarze

W sprawach związanych z upadłością konsumencką zapraszamy do kontaktu na e-mail: kontakt@twojalatarnia.pl oraz na strony: www.prawnikdlakonsumenta.pl oraz www.twojalatarnia.pl

 

Od blisko miesiąca (dokładnie od 19 lutego 2015 r.) obowiązuje nowy tekst jednolity Prawa upadłościowego i naprawczego. Został ogłoszony w Dzienniku Ustaw z 2015 r., pod poz. 233.

Zapytasz zapewne, do czego ma służyć Ci ta informacja i dlaczego jest istotna? Bo nowy tekst jednolity uwzględnia wszystkie zmiany z związane upadłością konsumencką, czyli zmiany ułatwiające ogłoszenie upadłości obowiązujące od 31 grudnia 2014 r. Co jest również ważne – tekst jednolity ustawy ogłoszony w Dzienniku Ustaw jest jedyną oficjalną wersją aktu prawnego.

Z obwieszczeniem Marszałka Sejmu z dnia 5 lutego 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo upadłościowe i naprawcze możesz zapoznać się na stronach ISAP.

20150106_140528

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojtek | Umowaorobotybudowlane.pl Marzec 13, 2015 o 13:32

Witaj,
Swoją drogą, ciekaw jestem czy faktycznie łatwiej będzie ogłosić upadłość konsumencką na nowych zasadach. Chyba dwa lata temu, klient zapytał mnie o możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Pamiętam, że po rozmowie doszedł do wniosku że upadłość konsumencka nie jest jednak dla niego.
Pozdrawiam 🙂
Wojtek

Odpowiedz

iza Październik 12, 2015 o 22:55

czy do postępowania w sprawie upadłości konsumenckiej powinnam mieć pełnomocnika ?
dziękuję z góry za odpowiedź

Odpowiedz

Karolina Rokicka Październik 13, 2015 o 07:00

@iza, to nie jest konieczne – dłużnik może złożyć wniosek sam. Natomiast jest to oczywiście możliwe, aby w postępowaniu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej dłużnika reprezentował pełnomocnik profesjonalny.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: