Emilia Marcinkowska

aplikantka radcowska, redaktorka serwisu

Jestem aplikantem radcowskim przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu i współpracuję z Kancelarią Radcy Prawnego Macieja Sokolnickiego, która zajmuje się m.in. upadłościami konsumenckimi
[Więcej >>>]

Wyjawienie majątku, czyli jak jest “po drugiej stronie barykady”

Emilia Marcinkowska25 kwietnia 2015Komentarze (0)

Żeby być w czymś dobrym, trzeba spojrzeć na daną kwestię z każdej możliwej strony. Pomoc dłużnikom niekiedy oznacza, że należy przyjrzeć się, jak problem widzi wierzyciel. Wczoraj miałam okazję wygłosić referat na konferencji na Uniwersytecie Wrocławskim (notabene – Wrocław to piękne miasto i serdeczni ludzie!) dotyczący wyjawienia majątku w postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Niewielkie są różnice między tą instytucją w postępowaniu cywilnym i administracyjnym, a że jest ona dość często używana przez wierzycieli, warto wiedzieć o niej więcej, aby zdawać sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie dla dłużnika.

A czy Ty miałeś już do czynienia z wyjawieniem majątku w postępowaniu egzekucyjnym (niekoniecznie administracyjnym, ale również cywilnym)? Napisz nam o swoich doświadczeniach w komentarzu!

20150424_183606

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Maciej Sokolnicki w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: